11 клас
    Перевті?лення — оповідання Франца Кафки, написане 17 листопада — 7 грудня 1912. Героєм твору є Ґреґор Замза, який одного дня прокидається, перевтілений у велику комаху. Він хоче жити нормально.
Франц Кафка
Перевтілення

[FB2] 176.27 Kb
«Джакомо Джойс», недивлячись на малий ою'єм твору, дає повне уявлення про поетику письменника
Джеймс Джойс
Джакомо Джойс

[FB2] 27.54 Kb
    У романі представлено чергування двох сюжетних ліній, що розвиваються паралельно одна одній. Дія першої відбувається в Москві тридцятих років XX століття, друга є викладом подій Євангелія, а саме — тих його частин, що стосуються суду над Ісусом Христом і його страти. Крім цього, «московське» оповідання має декілька сюжетних ліній, що химерно переплітаються.
Михайло Булгаков
Майстер і Маргарита

[FB2] 1.49 Mb
    Галілео Галілей, учитель математики у місті Падуя, хоче довести що теорія Коперніка про будову Всесвіту дійсно вірна...
   Текст подано згідно з виданням "Василь Стус - Шеститомне зібрання творів", Т.5.
Бертольт Брехт
Життя Галілея

[FB2] 196.83 Kb

10 клас
    «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда, відразу після виходу в світ (1890 р.) здобув скандальну славу і викликав суперечливі оцінки сучасників, став літературним маніфестом європейського естетизму і шедевром англійської художньої прози. Демонстративно відмовляючись від дидактики і моралізму вікторіанської літератури, Уайльд, однак, написав глибоко моральну книгу, де Мистецтво мстить за зневажену Красу, віддану Любов і зганьблену Гармонію.
   Драматична, парадоксальна, заворожуюче-інтригуюча історія Доріана Грея - блискучий приклад того «досконалого застосування недосконалих коштів », в якому, згідно Уайльду, і полягає« етика мистецтва ».
Оскар Уайльд
Портрет Доріана Грея

10 клас
[FB2] 1.44 Mb

7 клас
Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!
Люсі-Мод Монтгомері
Енн із Зелених Дахів

[DOCX] 553.80 Kb
Книги цієї серії розповідають про кумедні пригоди дівчинки Зосі та її чудернацької родини. Тут ви познайомитеся з тіткою Зосі - творчою Маліною, двома кузенами - боягузом Михасем і наївним Кшишем, їхнім навіженим собакою і багато з ким ще. Ви здивуєтесь із того, як Зося заклинає світ, і дізнаєтесь, що з цього виходить. А ще навчитеся всиновляти котів! Також на вас чекає багато несподіванок: конкурс на Павуче Обличчя Року, труп на сходах, танці з пралками і навіть зустріч із таким собі Безпанцировим!
Агнєшка Тишка
Зося з вулиці Котячої