Поради батькам майбутніх першокласників

У якому віці дитину можуть зарахувати до школи Згідно з нормами чинного законодавства зарахування відбувається переважно в шість років. Мінімальний вік, з якого дитина може відвідувати школу — 5 років 8 місяців (стільки їй має виповнитися станом на 1 вересня). Якщо батьки вважають, що їхня дитина в шість років ще не готова до систематичного навчання у школі, то до семи років вона ще може перебувати у дошкільному навчальному закладі. Чи потрібна спеціальна підготовка дитини перед школою Дитина, яка відвідує дошкільний заклад, отримує комплексну підготовку до шкільного навчання згідно з чинними програмами для дошкільного віку. Під час спеціальних занять: розвивають сприймання, мислення, пам’ять, уяву, увагу, мовлення, дрібну моторику дитини розширюють знання про навколишній світ. Помилковою є думка про те, що підготувати до навчання — означає навчити читати й писати. Ні, навчання навичок письма й читання є завданням початкової школи. У дошкiльному ж вiці дитина: має навчитися чути розвинутий фонетичний і фонематичний слух є однією з передумов оволодіння навичками читання пiдготуватися до письма дитина з розвинутою дрібною моторикою має гарну координацiю рухiв рук та окомiр, вміє орiєнтуватися на площинi аркуша тощо. Така підготовка дасть дитині можливість швидко засвоїти письмові навички Зауважте! Обираючи додаткові заняття в спеціальних студіях або гуртках з підготовки до школи, батьки мають звернути увагу саме на цьому важливому моменті: не навчити дитину шкільним навичкам, а підготувати до їх набуття Підготовка до школи вдома Підготовку до шкільного навчання можна здійснювати й удома. До програми домашньої підготовки зазвичай включають вправи на моторику та уяву — пов’язані з: застiбанням ґудзиків шнуруванням взуття вирізуванням із бумаги та картону створенням аплікацій малюванням конструюванням мозаїкою плетiнням нитками нанизуванням бусин перебиранням крупи графiчним відтверенням на паперi (лінованому та нелінованому) тощо.
Враховуючи, що сучасні діти більш незалежні та непосидючі, схильні до супротиву батькам, аніж попередні покоління, варто зауважувати на: особистісній та мотиваційній готовності формуванню позитивного ставлення до школи. Батькам варто: більше розмовляти з дитиною про навчання, про повагу до вчителя пояснювати, що вчитель не ставитиметься до дитини як мама. ні в якому разі не полякувати дитину школою, хоч би й жартома.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/1243-qqq-17-m3-20-03-2017-zdatsya-tse-vse-pro-robotu-z-batkami-maybutnh-pershoklasnikv

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Підготовка дитини, яка не відвідує дошкільний заклад, до вступу до школи За чинним законодавством усі діти перед вступом до школи мають здобути дошкільну освіту. Якщо батьки не бажають віддавати дитину до дошкільного закладу на повний день, вони можуть здобути дошкільну освіту за альтернативними формами, зокрема: в короткотривалих групах (або організувати короткотривале перебування дитини в групі повного дня) в групах вихідного дня в групах з підготовки до навчання. Також батькам надають професійні консультації з різних питань виховання та підготовки дітей: у консультативному пункті або центрі, створеному при дошкільному закладі чи міському органі управління освітою дистанційно за допомогою електронної пошти або на сайті закладу чи консультпункту. Консультативну допомогу надають також за соціально-педагогічного патронату дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад. Якщо батьки вирішили готувати дитину до школи в домашніх умовах, вони мають зважати на такі важливі моменти: доречно ознайомитися з програмами для дошкільників, обрати ключовi теми та завдання і включити їх у програму домашньої підготовки до шкiльного навчання дитина має контактувати з різними людьми — знайомими і незнайомими, однолітками та дорослими — а не лише з рiдними режим дня дитини має бути подібним до режиму в дитсадку.

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

Категорія: Прийом у 1 клас
Коментарів: 0 | 20.03.2017