Львівська середня
загальноосвітня школа №23
СЗШ №23 м.Львова
Лічильник переглядів
5300220
Дата встановлення: 01.12.2016 р.
Корисні посилання

Роздуми про Шевченка


Талант неймовірної величі, еталон патріотизму та відданості народові, безкорислива, фанатична любов до рідного краю... Саме це робить цю людину геніальною. На жаль, більшість із нас ще не осягнули настільки високого усвідомлення приналежності до свого, національного.
   Звичайно,  цю постать знає кожен українець, і не лише українець. Пригадаймо Майдан, трансляцію по ТБ, сюжет про вірменина Нігояна (герої не вмирають), який декламує поезію неперевершеного Шевченка - приклад того, як патріотизм породжує патріотизм. Зрозуміло, що у найважчі часи для нашого народу твори Кобзаря по-особливому впливають на нас, стають тим поштовхом, тим орієнтиром, яким маємо керуватися на шляху до повної незалежності, не втрачаючи власної гідності, є тими дієвими ліками від бездіяльності, від яких зникає бажання опускати руки. А це, на мою думку, більше, ніж просто визнання.  Але, щоб сила Шевченкового слова "оселилася" у нашій свідомості назавжди,  томик його поезій має стати настільною книгою. Якщо не кожного, то хоча б більшості. Бо що ми знаємо, окрім "Заповіту", "Садок вишневий...", "Сон" ( до речі, в автора декілька поезій під цією назвою), "Катерини" та ще кількох творів? Впевнена, у вас з'являться й  інші улюблені поезії.
  Він справді надталановитий. Недаремно його поезію перекладено більш ніж ста мовами світу. Але не забуваймо: це була звичайна людина. Зі своїми болями та радощами, мріями про свободу, власними помилками, він просто понад усе любив її - свою Україну:
            Любітеся, брати мої,
            Украйну любіте
            І за неї, безталанну,
            Господа моліте...
                                                                                              ЗДВР Г.Васюта                    Категорія: Натхнення
Коментарів: 0 | 20.03.2017

Прізвище, ім'я: Я не робот
Copyright  ©  2013Цікаву інформацію та пропозиції щодо сайту
надсилайте електронною поштою: admin@school23.lviv.ua