ВИХОВАННЯ ДУШІ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ МИНУЛОГО

Я завжди заперечую, якщо хтось із старшого покоління каже, що сучасна молодь черства, нечемна, бездушна і, мовляв, у їхні часи підлітки були іншими, кращими. У цій думці є часточка правди, бо час і суспільство вносять свої корективи. Та чи варто звинувачувати сьогоднішнє підростаюче покоління у тому, що воно якесь «не таке», бо я точно знаю, для них слово «душа» – це не просто порожній звук, невідома матерія чи застаріле поняття. При правильному підході до сучасного школяра можна його душу розбудити, відродити і навіть змінити. Головне – віднайти до неї шлях. А зробити це можна не лише через їхнє власне пережиття чогось особливого, а й через призму гіркого історичного минулого рідного народу. І коли це минуле  викличе у них найщиріші емоції, душевні порухи, тоді вони повірять! А ще намагатимуться зрозуміти. Звичайно, я маю на увазі не банальні уроки історії, з сухими датами, не завжди зрозумілими термінами, які заучуються автоматично, а те, що переболіло, торкнулося твоєї свідомості і, головне, серця – ось що закарбовується у пам’яті. Візуальне сприйняття і спілкування, на мою думку, є найбільш переконливими методами впливу на людську свідомість. Саме вони можуть зачепити за живе, торкнутися душі і налаштувати на роздуми та аналіз. Чи не цього бракує сучасному підліткові?
    Кінець минулого тижня для учнів і вчителів СЗШ №23 був дуже насиченим, хоча і дуже важким морально. Вони змогли зрозуміти той біль, ту муку, яку пережила Україна в страшні часи голодоморів. Я думаю, що тепер страшне слово «геноцид» для них не просто параграф із підручника, а усвідомлення трагічного минулого, яке породило розуміння і гордість за причетність до величного народу, який хотіли знищити за те, що він особливий. Цьому сприяли заходи, які відбувалися протягом двох днів у нашому закладі. Вони були продуманими, цікавими, інформаційно насиченими.
     Учні 8 класу, Бега Вероніка та Гривняк Софія провели тематичну радіолінійку, а випускники підготували для учнів старших класів надзвичайний захід, який нікого із глядачів не залишив байдужим.  У фойє школи кожний бажаючий міг віддати шану жертвам голодомору біля символічного кутка пам’яті, який  створили учні усіх класів під час акції «Незабудки пам’яті». На чорному тлі блакитні квіти та жовті колоски пшениці, а навколо розміщені світлини з коментарями про жахливі події 1932-33 років. У ці дні у класах відбувалися виховні години, бесіди та  перегляди документальних фільмів про  чорні сторінки нашої історії.  Думаю, коментарі тут зайві.
     Школярі  розійшлися по домівках. Я знаю, їхні душі чутливі і небайдужі, тому щороку у День пам’яті, як і цієї суботи 26 листопада, вони запалюватимуть свічки пам’яті не лише у своїх помешканнях, а й у серцях. Я у це вірю!
    Висловлюємо подяку за проведення Дня пам’яті вчителям: Макогін Б. О., Хащівській М. С., Майорчак Н. Є. та Гуменюк М. О.

Галина ШАРУН- ВАСЮТА,

заст. директора з ВР

Фотогалерея | Виховання душі через призму минулого (29.11.2016)

Категорія: Натхнення