Розмальовки: не просто захоплення

Це захоплення охопило увесь світ. Дорослі люди вже не соромляться визнавати, що проводять багато часу над книжками – розмальовками. Як виявилося, це заняття дуже корисне.

Ще зовсім недавно книжки – розмальовки купували лише дітям. Певна річ, що дорослі могли показати дітям, як це робиться. Та кому би прийшло в голову розмальовувати для власного задоволення… Так чому це заняття перетворилося на популярне хоббі для дорослих?

Терапія мистецтвом не може вилікувати хворобу, але допомагає з нею справитися. Наприклад, дослідження проведене в 2006 році, показало, що арт – терапія для людей, що мають онкозахворювання дозволяла зменшити симптоми фізичного та емоційного дискомфорту під час лікування.

Образотворче мистецтво допомагає також у інших тяжких станах, як депресія, деменція, тривожність, посттравматичний стресовий розлад. Арт – терапія використовує мистецтво як інструмент для роботи з конкретною проблемою клієнта. Але ще на уроках шкільного малювання виявляється, що художні здібності у нас всіх дуже відрізняються. Ті. хто з дитинства вважали себе бездарними, рідше зголошуються на арт – терапію в тих випадках, коли вона би могла їм допомогти. Тому розмальовки для них можуть стати в нагоді, тому що не вимагаючи певних здібностей, все – таки дають можливість проявити креативність.

За спостереженнями Терези Сітірелла, студентки університету Леслі в Кембріджі, все більше студентів використовують розмальовки в аудиторіях і на терапії, оскільки розмальовування допомагає концентрації уваги. І викладачі заохочують розмальовувати.

Так як труднощі з концентрацією уваги часто можуть бути симптомами тривоги і стресу, зрозуміло, що розмальовки допомагають справлятися з цими проблемами. Нейропсихолог Стен Родски з Мельбурна, автор “антистресових” розмальовок для дорослих, каже, що “процес розмальовування переводить наш мозок в розслаблений стан, схожий на медитацію. Ми відкидаємо сторонні думки і концентруємося на тут і тепер”.

Доктор Джоел Пірсон, нейрофізіолог з університету Нового Південного Уельса, пропонує інше пояснення терапевтичного ефекту розмальовок: “зосередившись на розмальовуванні, ми легше змінюємо негативні думки і образи на приємні. Нам треба слідкувати за формою і розміром елемента, який ми розмальовуємо, за тим, щоб не вийти за краї, вибрати колір… все це активізовує ті частини мозку, які пригальмовують тривожні фантазії”.

Категорія: Психолог
Коментарів: 1 | 11.02.2016