Круглий стіл «Демократична школа – простір свободи і відповідальності»

У рамках програми заходів для Кластер освіти та креативності на 25-тому  Форумі видавців у Львові 19 вересня представники Європейського Центру Вергеланда Програми "Демократична школа" провели круглий стіл «Демократична школа – простір свободи і відповідальності». Директори та заступники директорів закладів освіти – учасників усіх трьох хвиль Програми ділилися з присутніми освітянами своїм досвідом демократичних змін, які відбулися і завдяки Демшколі, і завдяки іншим ініціативам. У заході взяла участь Г.Васюта, заступник директора нашої школи.

Леся Баранкевич, з Жидачівського НВК «Початкова школа – гімназія ім.Омеляна Партицького», Галина Васюта з СЗШ № 23 м.Львова, Наталія Ништа з львівського ліцею «Інтелект» (школа № 69), Ольга Прецель з Підгородецької ЗОШ (Сколівський район), Ulyana Sviontek з Червоноградської СЗШ № 12 розповіли про те, як демократичне середовище допомагає формувати спільноту відповідальних і активних громадян (учнів, батьків, педагогів, інших членів громади, в якій знаходиться школа). Йшлося і про розвиток учнівського самоврядування, і про залучення батьків до освітнього процесу, про ефективну співпрацю з громадськими організаціями, про заохочення до змін і до самоосвіти та участі в проектній діяльності педагогічного колективу. Також зробили наголос на важливості наскрізного формування громадянських компетентностей в освітньому процесі.

Учасниці дискусії яскраво продемонстрували, як загальношкільний підхід, що пропагується Програмою, допомагає враховувати інтереси усіх зацікавлених в тому, щоб школа була місцем, куди охоче приходять і діти, і батьки, і вчителі. На цьому наголосила Мирослава Товкало з ЛОІППО.

Сподіваємось, що досвід учасників круглого столу надихне інші школи до демократичних змін.

Із допису Європейського Центру Вергеланда Програми "Демократична школа".

Фотогалерея | Круглий стіл "Демшкола- простір свободи і від (19.09.2018)

Категорія: Проекти
Коментарів: 0 | 19.09.2018