Про напад на ромів

У суботу пізно ввечері в результаті нападу зловмисників на табір ромів на вулиці Трускавецькій на околиці Львова одна особа загинула, четверо отримали травми.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд висловив стурбованість у зв’язку з низкою атак, спрямованих проти ромської громади в Україні, та закликав українську владу провести належне розслідування.

Про це йдеться у листі Ягланда на адресу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Ягланд звернув увагу на те, що напади на ромів в Україні розпочалися з інциденту на Лисій горі у Києві в квітні 2018 року. Останнім став напад на околиці Львова, внаслідок якого загинув 24-річний чоловік та отримали поранення четверо осіб.

"Повідомлялося, що зловмисники були членами радикальних націоналістичних організацій, а поліція, знаючи, що напади відбудуться, не втручалася", - пише Ягланд.

За словами генсека, зараз важливо, щоб усі відповідальні посадовці на найвищому рівні, а також представники місцевої влади та правоохоронних органів мобілізували свої сили у відповідь на ситуацію, що "схоже поширилась по всій Україні".

"Рада Європи, як і її держави-члени, зобов’язані дотримуватися Європейської конвенції з прав людини, включно із положеннями, які стосуються права на життя та заборони нелюдського і принизливого поводження (статті 2 та 3 Конвенції). Тому я очікую від української влади проведення необхідного ефективного розслідування звинувачень у відповідності до Конвенції та судової практики та притягнення винних до відповідальності", - наголошується у листі.

Генсек наголосив, що Рада Європи готова до подальшої співпраці з українською владою щодо імплементації Стратегії інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

Напередодні Рада Європи засудила напад на табір ромів у Львові і вимагає прозорого і швидкого розслідування інциденту.

За матеріалами "Європейська правда"

На сайті YouTube 21 червня 2018 року був створений канал "Lemberg Jugend", на якому розміщено лише два відео та було 24 підписники. На відео з назвою "Маленький відо доклад з сафарі на циган" (стилістику збережено) зафіксовано, як кілька підлітків переслідують ромів. На відео "Твереза і зла молодь на варті свого міста. Вживаєш наркотики? Чекай нас ми прийдемо в гості" знятий раптовий напад групи підлітків на кількох хлопців, зазначає видання. Після затримання учасників і організатора нападу на табір канал перейменували в "Оаьта Втвтв ті"...

У зв'язку з ситуацією, що склалася у Львові з побиттям табору pомiв, який розташувався на околиці міста по вул. Трускавецькій, 26 червня 2018 року відбулася зустріч з батьками учнів 9-11 класів.

Під час зустрічі обговорювались питання:

• Залучення старшокласників у незареєстровані ультраправі націоналістичні угрупування "Твереза і зла молодь";
  • участь дітей у різного плану групах в соцмережах;
  • підписка їх на каналі YouTube на сторінку "Lemberg Jugend";
  • використання символіки ультраправої організації Misanthropic Division;
  • поведінка хлопців та їх перебування за межами дому у вечірній час доби.

Категорія: Батькам
Коментарів: 0 | 26.06.2018