Запобігання викраденню дітей

Нещодавно у Львові сталася спроба викрадення дитини з території навчального закладу. Про це повідомила член ГО "Батьківська рада Львівщини" Галина Мельник.

"У Львові була спроба викрадення дитини з території навчального закладу. Дитину ледве вдалось відтягти від зловмисників і їх авто - врятувало те, що хлопчик почав голосно кричати. Викрадачі - мужчини на темному авто ("польські бляхи"). Шевченківський район, район Липиського-Чорновола. Поліцію викликали", - йдеться у повідомленні.

З оперативних зведень та новин ми не раз чули, як викрадених дітей експлуатують у вуличній торгівлі, як жебраків, або задля надання сексуальних послуг, чи вимагають викуп у батьків, а найчастіше – просто викрадають з метою знущання над ними або ж навіть на органи. Викрадені діти позбавлені захисту і допомоги ззовні. Нерідко, вони, якщо не гинуть від рук зловмисників, то доживають віку на вулиці безпритульними, а нікому з дорослих нема до них діла.

Найчастіше жертвами зловмисників стають діти дошкільного віку, які не в змозі чинити опір викрадачам та чітко пояснити, хто вони, звідки і де їхні батьки. А великі міста, промислові центри, популярні торгово-розважальні центри – це дуже сприятливе середовище для процвітання кіднепінгу, себто викрадення дітей. Це є поширена кримінальна практика не тільки в Україні, а й у всьому світі, і цивілізованому також. За деякими даними, щороку у світі понад 150 тисяч дітей і підлітків встають жертвами викрадачів. У більшості випадків, викрадачі входять у довіру дитини, після чого жертва з доброї волі слідує за злочинцем. Часто викрадачі можуть представитись добрим знайомим сім’ї. Злочинець перед викраденням може добре підготуватися, взнати імена батьків чи їх знайомих. Після чого викрадач підходить до дитини, наче добре знає її рідню, входить у довіру, не дає дитині часу на роздуми і діє за своїм сценарієм. До прикладу, зловмисник може сказати, що щось погане трапилось з мамою чи батьком і запропонує дитині свою допомогу, підвезти її до дому чи відвести у місце, де зараз перебуває хтось із рідні малюка. Для дитини найбільший страх – це втратити батьків, і вони готові все залишити і бігти до рідних. Саме цим і користуються зловмисники.

Другий метод, який застосовують викрадачі – це прохання про допомогу. Дуже часто вони тиснуть на жалість дитини, коли якась тваринка потрапила у біду, чи потрібно просто їхня допомога, аби піднести до автомобіля важкі сумки, валізи, кошенят чи цуценя. Ще один метод – дуже поширений, це коли дітям пропонують якісь подарунки або заманюють тим, чим усі діти захоплюються – це гаджетами. До прикладу, викрадач просить дитину допомогти розібратись у планшеті чи телефоні і, захопивши її увагу, просить відійти з ним у сторону. Або ж може сказати, що проходить акція і дитині подарують планшет, її сфотографують як переможця і батьки та рідні будуть нею пишатися.

Зазвичай викрадачі подібними методами намагаються увійти в довіру дітей і фактично її викрасти. Аби вберегти дитину від цього, потрібно у першу чергу її поінформувати і навчити, як себе поводити з малознайомими або ж незнайомим людьми. Якщо ви допускаєте, що у вас можете виникнути ситуація, коли потрібно буде відправити за дитиною незнайому людину, наперед домовтеся з дитиною про кодове слово, той самий пароль. Наприклад, пропелер. Якщо на вулиці хтось видається знайомим батьків і пропонує відвести дитину додому, він обов’язково повинен знати це слово. Інакше від незнайомця потрібно триматися подалі. Також навчіть дитину, що якщо її проситимуть про допомогу, то потрібно покликати на допомогу батьків чи когось з дорослих, кому вони довірять, наприклад, своєму вчителю. Поясніть дітям, що у переважній більшості випадків дорослій людині від дитини нічого не потрібно, особливо фізична допомога.

Навчіть дитину кричати «Я зараз» і бігти туди, де багато дорослих людей. Фраза «Я зараз» спантеличує злочинця, він робить паузу, а дитина тим часом втікає. Також ці слова після тренувань для дитини підсвідомо є сигналом, що потрібно втікати. Якщо дитину заманюють якоюсь цінною річчю, то навчіть її голосно привертати увагу навколишніх. Нехай дитина кричить, що тут роздають подарунки. Поясніть дитині, що не існує абсолютно безкорисливих людей, які готові віддати щось просто так.

Вчіть дітей, що чужі люди за вашої відсутності не повинні наближатися до них, пропонувати їм гостинці, зайву допомогу, подивитися разом на кошенят чи намагатися просто поспілкуватися. Також фахівці радять усього цього навчити дитину не лише теоретично, а й практично. Потренуйтесь з нею вдома відтворити подібні ситуації. Адже будь-який навик здобувається лише тренуванням.

Також попередьте дитину, що зловмисник зазвичай виглядає не підозріло. Дуже часто викрадачем може виявитися солідний, приємний і охайно одягнений мужчина, усміхнена жінка чи приємний з виду дідусь.

На випадок, якщо є підозри, що дитина зникла, не треба чекати, одразу звертайтеся у поліцію.

Поки їдуть правоохоронці, знайдіть “свіжу” фотографію дитини, опишіть її прикмети, у чому була одягнена, куди вона вирушила, коли і де бачили її востаннє. Привчіть дитину завжди піднімати слухавку, коли телефонують батьки! Також дитині необхідно знати екстрені номери телефонів. А ось дорослим не завадить перевірити власну телефону книгу: у ній повинні бути номери вихователів, вчителів, друзів, а також їхніх батьків.

Шановні батьки! Будьте обережними та не залишати дітей без нагляду!

За матеріалами сайтів   http://pravdatut.lviv.ua   та   http://forpost.lviv.ua .

Категорія: Батькам
Коментарів: 0 | 11.10.2017